Windows Live Writer

Posted: 23. apríla 2008 in Notebook pre každého (žiaka)
 
V triede sa mi pozitívne osvedčilo niekoľko aktivít. Program Windows Live Writer pokladám za veľmi užitočnú vec a ďakujem programátorovi za jeho inteligentnú štruktúru a funkčnosť. Vďaka tomu som vyriešil problém s deckami čo nemajú doma net…
Deti si ho hravo osvojili. Robili nám problémy obrázky bmp. (konbinácia so skicárom), ale aj to sa už poriešilo, deti si ich pred vkladaním premenujú na JPEG. Naozaj užitočná vec.
Niekedy majú za úlohu buď v škole, alebo doma napísať, čo si z hodiny zapamätali, alebo nejakú konkrétnu úlohu , vyhľadať na nete vhodné info, obrázky povkladať a jednoducho publikovať. Tí, čo nemajú doma net, obrázky… vyhľadajú v škole a doma si to ofline vypracujú, v triede cez Wifi publikujú. Super. Najviac ich teší odmena, že im to "visí na nete". Program hravo zvláda prihlásenie v rovnakom čase na rovnaké konto so spoločným heslom. Dokonca aj jednotnú publikáciu (všetci naraz v rovnakom čase). Pekné. No a samozrejem dávam deťom na výber, buď  D.Ú. do písanky, alebo na Blog. Väčšina si volí Blog. Na hodine ide o konbináciu písania do písanky a na blog. (Viac v čoskoro natočenom videu)
Online poradca funguje 100%
Máme s deťmi zaužívaný nový trend. Páči sa aj rodičom. Ak ma nájdu za PC Online, často sa so mnou spájajú s prosbou niečo dovysvetľovať… Hlavne túto možnosť využívajú aj žiaci s individuálnym prístupom (čo ma teší najviac). Našťastie majú doma internet. Spojíme sa cez MSN priamo na videohovor. Ak nepostačí konzultácia, pomáha nám Hamači. Cez program a vzdialenú plochu navediem dieťa aj rodiča k správnym krokom… Je to fajn vidieť, že rodič má záujem a pracuje spolu s dieťaťom. Často mi len tak napíšu, "Pán učiteĺ ste tu? Poďte sa pozrieť ako rátam… " Samozrejme neutekám k nemu domov, ale si nahodím u seba doma jeho plochu na svoj monitor.
Zo dňa na deň objavujeme nové výhody vlastniť PC v lavici. Nevýhod je zatiaľ málo a z nich neskôr vždy vzíde nejaké ponaučenie, ktoré nás posúva stále dopredu.

y1pW8wnupth6ZHLVuF-6fGSkYzX8Uv9SqLLzGqYDNMf_K5akjqJ3ew4HtGxZ61ZPt5iZqoRGFoSDx4

 
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s