Škola hrou

Posted: 10. mája 2008 in Notebook pre každého (žiaka)
V tomto príspevku sa zameriam na web Škola hrou. Keď že majú deti v triede svoje notebooky, takéto portály su na našom vyučovaní vítané. Určite v týchto dňoch poslali každému na školy v rámci reklamy prístupové hesla na Alberta.
Je to pekne a systematicky prepracovaný softvér plný testov, zatriedených podľa jednotlivých ročníkov a predmetov. Výborná alternatíva, pre výučbu s medzipredmetovými vzťahmi. Napr.: Deti sa učia delenie hlások, potom si overia svoje nadobudnuté vedomosti na teste z Alberta. Otázky v ňom sú konbinované s vedomosťami z Prvouky a podobne.
Ďalšiu vec hodnotim ako pozitívnu: Priama konfrontácia s chybami vďaka automatickej oprave, kde sa preklikajú jednotlivé opravené úlohy a deti priamo vidia percento úspešnosti, chyby a nedostatky, ktoré následne môžu opraviť v nasledujúcom teste s prehodenými možnosťami… Učiteľovi sa tak odburáva ďalšia pracná vec a to vypracovanie malých testov na preverovanie vedomostí z vyučovacej hodiny.
Stránka ponúka aj v celku schopné didaktické hry. Učenie sa hrou priamo cez PC v triede bez časových prestupov má obrovske motivačné výhody a poháňa žiakov k efektívnejšej práce na hodine. Odmenou môžu byť na záver hodiny logické hry, alebo filmy. Napr.s detmi sme sa priam usmiali k popukaniu na videu cesta do školy  a  cesta zo školy.
Jednoducho túto stránku si deti veľmi rýchlo obľúbili. Samozrejme je už dlho známa, ale až teraz keď može každý pracovať na svojom notebooku, zisťujem obrovské výhody a prínosy takýchto web stránok. Hodiny sa stávajú pútavejšie a uľahčuju prácu aj samotnému vyučujúcemu.
Reklamy
Komentáre
 1. Ján píše:

  zdravím Trstenú…je naozaj chvályhodné, že aj na Slovensku fungujú weby ako skolahrou. Ale k Albertovi – tiež ho so žiakmi občas používame, máme kúpenú aj plnú verziu licenciu na 24 PC, no nie som celkom spokojný s testami, za toľko peňazí, čo na tom firma zarába sa mohli viac posnažiť. Napr. v niektorých ročníkoch a predmetoch už autori začali dávať testom popisné názvy ale väčšina sa volá M08november13 a pod. teda si dopredu musím prejsť veľa testov, aby som vedel čo je ich obsahom. A ten obsah? No aspoň na druhom stupni sú to často nevhodné úlohy, v tom zmysle že aj keď sú z výberom odpovede, sú to úlohy ktoré aj tak musí žiak niekde na papieri prácne vyriešiť(10 – 15 min jednu úlohu) a potom môže kliknúť správnu odpoveď…a to podľa mňa stráca zmysel. A pritom sa to isté učivo dá pri vhodnej formulácii otázok precvičovať naozaj on line. Napr. http://www.matematika.xm.com/contact.htm       alebo iné weby…tak už idem obedovať, dobrú chuť aj Vám

 2. Peter píše:

  Ahoj s tým popisom súborov súhlas, niečo také chýba aj v ClassServeri tiež tam je len diktát č1… a treba kliknuť až potom človek zistí o čo ide. No dá sa to nejak intuitívne, keďže sú zadelené podľa tematických plánov. Čo sa týka obsahu, kolegovci u nás sú podobného názoru na druhoms tupni a tak. Ja som sa s tým pohral v druhom ročníku, tam je to podľa mňa v celku O.K. Nemáme to kúpené 🙂 zatiaľ používame na spestrenie heslá a potom po vypršaní ultimata uvidíme. Ale keď hovoríš, že nei si mco spokojný, no uvidíme..

 3. Ludovit píše:

  uz vlani boli na nastenke v nasej zborovni zavesene info o moznosti kupy licencie tych testov. Nikto, aspon co viem, si to neobjednal. Cena naozaj v hodnote tusim 3 skatuliek Malboro:-) Ja som si jednu licenciu kupil pre seba a mangelku, ale nedostal som sa k tomu casto. To co som prezrel v 75-80% ozaj celkom OK. Len je skoda, ze sa s tym neda viac robit, mozno ako pri vytvarani testov v Classervri. Inak ked spominas portaly, urcite netreba zabudnut na stary dobry Infovekacik. http://infovek.infovekacik.sk Este stale je zivy a ak sa nemylim, aj aktualizovany. Su tam super veci na prvouku, vlastivedu, hry so zameranim na temu "cisla" Infovekacika. Urcite budu decka WAUkat, ked sa proti sebe napriklad budu most zahrat pexeso, clovece a podobne cez uplne easy prihlasenie sa:-)
   

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s