Špeciálne výchovno vzdelávacie potreby

Posted: 20. mája 2008 in Notebook pre každého (žiaka)
Po súhlase rodičov dieťaťa som sa rozhodol natočiť film o žiakoch so špeciálno výchovno vzdelávacími potrebami. Cieľom je poukázať na veľké výhody projektu Notebooky pre každého (žiaka). Notebook sa stal súčasťou nášho vyučovania a neoddelitelnou didaktickou pomôckou, zvlášť pre takýchto žiakov. Vo videu z dôvodu ochrany údajov sa nezaoberám presnou diagnostikou dieťaťa, to nebolo ani cieľom. Na video sa treba pozerať  všeobecne. Nechýba názor špeciálneho pedagóga, rodiča a samotného dieťaťa.
Touto cestou sa chcem poďakovať PaedDr. Romanovi Baranovičovi,  ako aj spoločnosti Microsoft, že nám umožnili zapojiť sa do takéhoto projektu a vytvorili nám dostatočné podmienky na realizáciu a hladký priebeh. Ovocie sa dostavuje už po prvých mesiacoch.
 
Reklamy
Komentáre
  1. Martina píše:

    Výborne! Mylná predstava niektorých je, že postihnutí žiaci nedokážu pracovať s počítačmi. Práve naopak. Oni potrebujú vyriešiť veľké množstvo cvičení a príkladov na to, aby si učivo dostatočne utvrdili, Počítač je tu motivačným faktorom. Nevadí, že žiakovi dá vyriešiť aj  100 príkladov.  On  má pocit, že sa s ním len "hrá". Programy sa dajú nastaviť tak, ako dieťa potrebuje. Žiaden stres, pohodička a okamžitá spätná väzba.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s