Live Messenger- jednoducho a efektívne

Posted: 14. januára 2009 in Notebook pre každého (žiaka)

Stretrávam sa s názormi učiteľov, že je ťažké spojazdniť sieť, nemajú class server pre zadávanie úloh…

V tomto blogu sa budem venovať volne dostupnému programu Windows Live Messenger a jeho pohodlnému využitiu na hore uvedené situácie.
V triede má každý žiak svoje konto v messenger. Ich kontá mám ako učiteľ zadelené do jednej kategórie Trieda.

msn trieda

Zadeliť do kategórie je jednduché, najskôr si ju vytvoríte a potom kliknete pravým tlačitkom na kontakt Mžnosti skupiny- Premiestniť kontakt do skupiny- Trieda

msn kontakt

Takto zatriedené kontakty všetkých žiakov do skupiny vám čiastočne nahradzujú sieť a umožňujú nasledovné výhody:

Chcete poslať všetkým žiakom v triede poučku,  aby si ju skopírovali do poznámok, správu,  odkaz na web stránku, aby ju nemuseli hľadať po jednom, kliknete na nadpis skupiny Trieda a zadáte Poslať okamžitú správu tejto skupine… skopírujete odkaz a odošlete, automaticky príde všetkým žiakom skupiny naraz. Na obrazovke sa im otvorí okno na dopisovanie, v ktorom uvidia na boku všetkých spolužiakov a učiteľa zo skupiny. Čo napíšu vidia všetci, ako na pokeci. Už len kliknú na odkaz a uložia si ho medzi obľúbené pre ďalšie použitie…

msn vsetci

Nevýhodou je, že poslať jeden súbor cez messenger celej skupine sa naraz nedá. Museli by ste to odovzdať každému kontaktu zvlášť.
Napr. urobil som vo Word pracovné listy, keďže beriem do úvahy, že nie každý má Class Server. Chcem, aby ho deti vypracovali. Aj tu je riešenie. Windows Liwe Messenger má viaceré funkcie- aplikácie, ktoré sú navzájom kompatibilné.
Napr. tu je možnošt vytvoriť si na sieti Messenger zdieľaný priečinok a z neho si deti budú ťahať. Ale zasa sa vrátim k učiteľom, ktorí to pokladajú za náročné.
Mám pre nich jednoduché riešenie- email
 pošta. Vytvorením kontaktu sa vám automaticky vytvorí aj poštová schránka, ktorej ikona je aj v okienku messenger a po prijatí nejakej správy vám ju ohlási, nemusíte sa pozerať, či niečo prišlo… Meil už vie používať kažý. Takže dostanete sa do svojej schránky, V kolonke adresát vyberiete celú skupinu, čize trieda, automaticky pridelí do adresára všetky kontakty žiakov.  Potom stačí do prílohy zadeliť dokument a je to. Odošlete pracovný list všetkým žiakom naraz. Tí si ho stiahnu do svojho PC vypracujú a spätne odošľú. Aké jednoduché. Jedinou nevýhodou je, že si to musíte sami opravitˇ, kiež v Class Server alebo iných edu softvéroch vám opravu vygeneruje automaticky.
Týmto som chcel povzbudiť kolegov, že všetko sa dá, aj takouto jednoduchou cestou…

Reklamy
Komentáre
 1. Daniela píše:

  Ďakujem za výborný typ. Spropagujem na najbližšom Klube MU.

 2. Marta píše:

  Vďaka, že si sa s nami o to podelil, nemusím si toľko lámať hlavu, už ju mám celú dolámanú :-)Pridávam sa k Danke, spropagujem v KMU.

 3. Jana píše:

  Toto je dobrá rada, už viem, ako môžem postupne minimalizovať písanie poznámok na hodine. Aspoň uvidím, kto sa venoval doma príprave do školy.

 4. Roman píše:

  Super návod…vďaka…Škoda, že mnoho ľudí ešte stále nemá konto na Windows Messenger, teda aspoň v mojom okolí. Väčšinou je to ICQ alebo Skype a teraz Facebook.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s