Blog ako školská písanka

Posted: 16. novembra 2009 in Notebook pre každého (žiaka)
Je neuveriteľné, čo všetko sa za necelé tri roky moji žiaci naučili. Sám som milo prekvapený. Ich triedny blog Happytrida sa z môjho pohľadu mení na školskú písanku všetkých predmetov. Najviac ma na tom teší, že dostali obrovskú chuť pracovať, tvoriť a hľadať informácie. Pretekajú sa kto skôr a ako kvalitne spracuje zadanú tému. Najkrajšie na tom je, že ma k tomu nepotebujú. Z prírodovedy sme prestali používať učebnicu a je to v ich réžii. Čo prezntácia, to k nej musí byť dotvorený výrobok či dramatizácia: npr. Skúste sa vžiť do krtkovej situácie, keď pri rypaní v zemi naburá rypákom  do skaly…. Skala je žiak, zemina deti a krt tiež.
Proste kombinujem štýl Dávida Králika. Je to skvelé a ich práce začínajú naberať na kvalite. Už to nie je len ctrl C a V, už je to o premýšľaní, snahe zaujať a o spolupráci. Viac ich baví robiť prezentácie v skupinách, kde sa môžu dopĺňať a povzbudzovať.
 Pri  testovaní si omnoho viac pamätajú a prichádzajú na hodiny vopred informovaní, niekedy vedia omnoho viac ako je v učebnici, čo ocenila aj pani inšpektorka z nedávnej štátnej inšpekcie.  Až mi začína byť ľúto, že o 7 mesiacov sa s tak vypracovanými deťmi budem musieť rozlúčiť. Smútok
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s