V prestížnej súťaži Cena Slovak Telekom ocenili dvoch našich pedagógov zo ZŠ Rudolfa Dilonga

Posted: 5. decembra 2010 in Iné

Cena Slovak Telekom je súťaž určená pre pedagógov materských, základných, stredných a špeciálnych škôl. Organizuje sa už piaty rok a ide o „učiteľských Oskarov“ pre tých, ktorí na vyučovaní neinformatických predmetov využívajú moderné technológie.
       Obhajoba prác a samotné oceňovanie víťazov sa konalo 2. decembra 2010 v Bratislave. Finálové diskusie a obhajoby prebiehali v exkluzívnych priestoroch hotela Chopin, kde odborná komisia zostavená z renovovaných pedagógov a profesorov určila víťazov piateho ročníka súťaže Cena Slovak Telekom. Tento ročník bol mimoriadne úspešný až pre dvoch našich pedagógov, ktorí si odniesli významné ocenenia.
       Spomedzi 161 prihlásených prác získala vo svojej kategórii prvé miestoMgr. Lucia Kortmanová. Jej práca bola zameraná na projektové aktivity v nultom ročníku. Projekt Zakliate kráľovstvo kráľa Dobroslava, inšpirovaný rozprávkou, bol realizovaný v nultom ročníku na bežnej ZŠ, ktorý navštevovali žiaci s rôznymi poruchami správania a učenia sa. Postava kráľa Dobroslava a rozprávkové bytosti naučili žiakov všetky tlačené písmená abecedy a pomohli im zostaviť Rozprávkové šlabikáre, ktoré v závere projektu slávnostne publikovali. Úlohy a aktivity v projekte jednoducho a hravo naučili žiakov pracovať s dostupnými IKT a edukačnými programami. Filmový zostrih aktivít bližšie dokumentuje inovatívnu prácu v nultom ročníku.  Okrem osobnej ceny získala vďaka svojmu prvenstvu pre školu  finančnú odmenu vo výške 1400 EUR.
       Už po štvrtý krát sa medzi stupňami najvyšších ocenení umiestnil aj Mgr. Pallo Peter. So svojou prácou MY-VY Prírodovední bádatelia obhájil tretie miesto. Celý projekt bol založený na myšlienke oživiť tematický celok Domáce zvieratá z Prírodovedy. Teoretické vedomosti previesť cez medzipredmetové vzťahy, dramatizáciu a osobný zážitok do praktickej roviny. Žiaci prvého, spolu so žiakmi piateho ročníka aktivitami v triede a putovaním po farmách domáce zvieratá nielen spoznávali , ale aj dokumentovali ich spôsob života  a stavbu tela, riešili praktické úlohy a prezentovali výsledky svojho snaženia. V závere sa všetky poznatky zhrnuli pri natáčaní  filmu Naša Farmička.    
              Tento cenný úspech potvrdzuje kvalitu našej školy, ktorá je verejnosti na Slovensku známa svojimi modernými vzdelávacími metódami a inovatívnym prístupom našich pedagógov. Patrí im vďaka a uznanie za ich pedagogický prínos a tiež za atraktívne učenie. V mene všetkých kolegov im gratulujem a prajem mnoho ďalších skvelých nápadov pri využití IKT vo vyučovaní. FOTOGALÉRIA

Ing. Magda Zmarzláková, riaditeľka školy                   

This slideshow requires JavaScript.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s