Uspeli sme v medzinárodnej súťaži KWN Slovenské kolo

Posted: 16. marca 2011 in Kid Witness News

Spolu s mojou kolegyňou Luciou Kortmanovou a 5 členným tímom žiakov 5. A sme sa zapojili do súťaže KWN. Súťaž Kid Witness News (ďalej len KWN) je medzinárodný program spoločnosti Panasonic, ktorý má povzbudiť žiakov základných škôl k rozvíjaniu tvorivých a organizačných aktivít prostredníctvom používania moderných videotechnológií. V pilotnej sezóne  SR 2010/2011 boli vybrané dve školy: Trnavské GYMNÁZIUM a naša škola na základe aktivít a úspechov  Happytriedy  tzv. Malých reportérov. Od roku 1989, kedy sa konal prvý ročník, sa do súťaže zapojilo viac než 130 000 žiakov na celom svete. Každý tím tvorí 5 žiakov a učitelia pod ktorých vedením je videoklip zameraný na EKOPROJEKT .
Hlavnou témou je EKOLÓGIA. Žiakmi zvolená téma bola : Udržateľný rozvoj, ekologická stopa
Cieľom 
videa bolo poukázať na to, akú ekologickú stopu zanechávali za sebou naši predkovia, akú my dnes a čo bude ďalej ak sa budeme správať  k prostrediu tak ako doteraz.

Motto:  Zemeguľu sme nezdedili od našich predkov, ale sme si ju požičali od našich detí. A priložiť návrh ako by každý jeden z nás mohol prispieť k zlepšeniu situácie na našej zemi maličkými ale dôležitými aktivitami a úkonmi.  

Realizácia tohto projektu nás opäť posunula vyššie a získali sme množstvo vedomostí z dannej problematiky, ako aj nové skúsenosti a najmä úžasné zážitky z natáčania a samotného vyhodnotenia súťaže, ktoré bolo spojené s exkurziou do štúdií TV JOJ.
S videom sme uspeli a bude reprezentovať Slovensko na EURÓPSKOM KOLE KWN 2011.
V nasledujúcich videách je natočené vyhodnotenie a exkurzia do štúdií TV JOJ, samotný ekofilm Používaj, ale neznič a film zo Zákulisia natáčania. FOTOALBUM

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s