KWN zvíťazili sme v Európe čaká nás Hollywood Los Angeles

Posted: 30. mája 2011 in Kid Witness News

Piataci z Trstenej triumfovali v európskom kole Kid Witness News a mieria do Hollywoodu
O víťazovi celosvetového finále sa rozhodne v júli v Los Angeles.

Nováčikovia prestížnej videosúťaže a zároveň  najmladší tím spomedzi všetkých účastníkov sú vo svetovom finále  
Bratislava, 26. mája 2011Európske kolo súťaže KWN spoločnosti Panasonic už pozná svojho víťaza. Ročník, v ktorom sa prvýkrát zúčastnili aj žiaci z českých a slovenských škôl, priniesol obom zastupujúcim tímom obrovský úspech. V štýlovej atmosfére 20. rokov minulého storočia si v hamburskom Kino Passage prevzali prestížne ocenenia, ktoré Panasonic už viac než 20 rokov udeľuje najlepším detským videám. Absolútnym víťazom sa stala slovenská základná škola Rudolfa Dilonga z Trstenej, český tým skončil hneď na druhom mieste a zároveň získal ocenenie za najlepšie ekologické posolstvo. O víťazovi celosvetového finále sa rozhodne v júli v Los Angeles.
Oba tímy súťažili v konkurencii ďalších rovesníkov vo veku od 11 do 15 rokov z ôsmich európskych krajín. Víťazi národných kôl postúpili do európskeho finále, kde ich práce hodnotili špičkoví odborníci z oblasti filmu a médií. Tohtoročnou témou bola ekológia, a tak deti dostali za úlohu natočiť krátke video s ekologickou témou. Tento rok sa do súťaže prihlásilo 10 000 súťažiacich zo 679 škôl v 26 krajinách sveta.

Na víťaznej pozícii sa umiestilo slovenské video nazvané „Používaj, ale neznič“. Video porovnáva skromný spôsob života detí v roku 1870 s hektickým a nenásytným spôsobom života dnešných detí. Každé z nich má na videu svoju špecifickú úlohu, do ktorej sa premieta, koľko prírodných zdrojov každý z nás denne spotrebuje.

 Učiteľ Peter Pallo z víťaznej školy k celému projektu dodáva: “Súťaž KWN je jedinečná a na Slovensku nemá z hľadiska inovatívnosti 
a organizačného zabezpečenia obdobu. Poskytnutá technika nás motivovala a zjednodušila realizáciu projektu. Navyše, deti si z európskeho kola  odniesli mnoho zážitkov a bohatých skúseností z oblasti filmovania.”

Laurent Abadie, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Panasonic pre Európu osobne pogratuloval všetkým žiakom a učiteľom, ktorí na vyhlásenie výsledkov do Hamburgu prišli. “Všetci študenti preukázateľne investovali do svojho videa veľa času a úsilia. Nakoniec sme dostali výber videí, ktoré boli zábavné, ale aj tvrdé a provokujúce. Spoločnosť Panasonic je veľmi hrdá, že môže byť súčasťou rozvoja týchto mladých hercov a filmárov.”

CELÝ FOTOALBUM

Všetky víťazné videá si môžete pozrieť na švajčiarskej stránke Youtube kanálu Panasonic KWN: http://www.youtube.com/thekwnch

 Ďalšie informácie o súťaži Kid Witness News získate v sekcii KWN na internetovej stránke: http://www.panasonic.sk

Kontakt pre médiá:
Zuzana Šimová
Phoenix Communication
Tel: +421 2 5932 4354
Mobil::+421 904 816 167
zuzana@phoenixcom.sk
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s