NIE SOM V ŠKOLE A PREDSA SOM TAM

Posted: 17. októbra 2013 in Notebook pre každého (žiaka)
Technológie zmenili život mojím žiakom…. 


Od prvej triedy pracujeme s notebookmi tak ako s knihou. Budujem u  žiakov  pozitívny vzťah Notebook/Žiak,  ktorý sa odzrkadľuje v záverečnej fáze vzdelávania na prvom stupni ZŠ.
„ Pán učiteľ, už mi je lepšie…“ , telefonuje žiak na PN mne do triedy „…. rád sa s vami spojím.  Doma sa nudím, chcem sa učiť s vami, aby som nemal potom toho veľa pri prepisovaní D.Ú“
Otvorí si svoj notebook, prihlási sa na Lync, zazvoní a v triede sa zobrazí na IT tabuli cez webinár. Na tvári zažiari veľký úsmev, že vidí svojich spolužiakov a oni jeho. Posedáva si  doma pri teplom čajíku, papa keksík a sleduje zdieľaný obraz tabule v notebooku, počúva výklad učiteľa a pracuje zarovno so spolužiakmi v triede…. Nie je v triede a predsa tam je.
„ Pán učiteľ veď sa hlásim, vyvolajte aj mňa…“ reakcia online žiaka, keď som si nevšimol na obrazovke jeho zodvihnutú ruku.  „Ukáž nám svoju detskú izbu….“, nadhodia rozhovor spolužiaci cez prestávku.
A tak sa vzdelávame, zabávame a prežívame chvíle spoločne ako jedna veľká rodina, napriek nepriazni zdraviu a osudu. Ten doposiaľ určoval hranice: Ak si chorý, zostaň doma… snáď učivo časom dobehneš.
Tvrdenie: „Nebol som v škole, keď ste to preberali.“  už nemusí nájsť opodstatnenie.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s